Veids Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma.
Anotācija Programmas mērķis: pilnveidot pedagogu kompetences dizaina un tehnoloģiju mācību priekšmeta mācīšanai vispārējā izglītībā.
  1. Pilnveidot izpratni par tehnoloģiju mācību jomas un mācību priekšmeta dizains un tehnoloģijas mērķiem, uzdevumiem, sasniedzamajiem rezultātiem un saturu mācību procesu reglamentējošo normatīvo dokumentu kontekstā.
  2. Veicināt zināšanu, prasmju un kompetences pilnveidi patstāvīgi plānot un organizēt dizaina un tehnoloģiju mācību procesu, izvēloties atbilstošus paņēmienus, metodes un mācību līdzekļus, ņemot vērā izglītības pakāpi un izglītojamā individuālās attīstības, mācīšanās un personīgās izaugsmes vajadzības.
  3. Veicināt profesionālās pašpilnveides prasmi mācību saturā un tā mācību metodikā.
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Personas ar augstāko pedagoģisko izglītību un cita mācību priekšmeta pamatizglītības vai vidējās izglītības skolotāja profesionālo kvalifikāciju.
Apjoms un īstenošanas forma 160 stundas/ Klātienē – LU PPMF, Rīgas Teikas vsk. un attālināti tiešsasitē MS Teams platformā.
Maksa 748,00 EUR
Pieteikšanās līdz Grupas tiek komplektētas tiklīdz ir saņemti pietiekoši daudz pieteikumi, pieteikšanās saite atvērta līdz 01.12.2024.
  1. Tehnoloģiju jomas un dizaina un tehnoloģiju mācību priekšmeta atspoguļojums normatīvajos dokumentos. Dizaina un tehnoloģiju mācību procesa plānošana.
  2. Skolēnu snieguma vērtēšana dizainā un tehnoloģijās.
  3. Vides dizains.
  4. Modes dizains.
  5. Pakalpojumu dizains.
  6. Kokapstrāde un dizaina produktu izstrāde.
  7. Tekstiltehnikas un dizaina produktu izstrāde.
  8. Kompozītmateriāli un dizaina produktu izstrāde.
  9. Uzturs, ēdienu gatavošana un galda kultūra.
  10. Datorgrafika un multimediji.
  11. Rasēšana, modelēšana un 3D druka.
Programmas apguves nosacījumi Starppārbaudījumi:
  1. Mācību procesa plānošana. 20 %.
  2. Dzīvojamās telpas interjers.10%
  3. Mācību līdzeklis datorgrafikas un multimediju apguvei.10%
  4. Mācību līdzeklis rasēšanas, modelēšanas un 3D drukas apguvei. 10%
Noslēguma pārbaudījums: portfolio un prezentācija. Kombinēts pārbaudījums, kurā students demonstrē izstrādātu mācību metodisko nodrošinājumu. 50%