Mērķis: nodrošināt valodu jomas pedagogiem iespēju iegūt tiesības mācīt otro svešvalodu vispārējā izglītībā (vācu vai spāņu, vai franču valoda), lai veicinātu konkurētspēju darba tirgū un nodrošinātu vispārējās izglītības procesa kvalitāti valstī.

Uzdevumi:

• Padziļināt zināšanas par mūsdienu valodas sistēmu un prasmi tās izmantot savā runā un profesionālajā darbībā.
  • Padziļināt zināšanas par svešvalodas skolotāja runas kultūru, skolēnu runas (valodas) kļūdu analīzi un raksturojumu svešvalodā, skolēnu lasīšanas, klausīšanās, rakstīšanas, runāšanas prasmju pilnveidi otrās svešvalodas stundās.
  • Padziļināt zināšanas par valodu kontrastīvo analīzi un prasmi to izmantot savā profesionālajā darbībā.
  • Apgūt izpratni par konceptuāliem svešvalodas didaktikas jēdzieniem un prasmi tos izmantot pedagoģiskajā procesā.
  • Apgūt prasmi analizēt svešvalodas mācību saturu izglītības satura dokumentos un mācību līdzekļu komplektos, kā arī iegūto pieredzi izmantot profesionālajā darbībā.
  • Apgūt prasmi teorētiski pamatoti izvēlēties vai adaptēt svešvalodas mācību programmas.
  • Apgūt prasmi plānot un īstenot svešvalodas mācību procesu ar daudzveidīgiem pedagoģiskajiem līdzekļiem un kritiski izvērtēt to efektivitāti.
  • Padziļināt izpratni par caurviju prasmju apguves iespējām svešvalodas mācību procesā.
  • Padziļināt izpratni par starppriekšmetu saiknes īstenošanu svešvalodas stundā, skolēna snieguma vērtēšanu un skolēna pašvadītās mācīšanās sekmēšanu.
  • Padziļināt izpratni par atgriezenisko saiti un skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanu un pašvērtēšanu atbilstoši mācību situācijai.
  • Pilnveidot pedagoģisko meistarību strādāt no dažādiem viedokļiem heterogēnā klasē.
  • Pilnveidot prasmi pedagoģiskajā procesā izmantot informācijas tehnoloģijas un citus resursus.
  • Pilnveidot prasmi sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem konkrētas izglītības programmas ietvaros.

Vispārizglītojošo skolu valodu jomas pedagogi, profesionālo izglītības iestāžu valodu jomas pedagogi,  augstākā pedagoģiskā izglītība un valodu skolotāja profesionālā kvalifikācija.

Pirms mācību uzsākšanas būs valodas prasmju pārbaude mutiskā un rakstiskā formā.
Apjoms un īstenošanas forma

Programmas apjoms- 160 stundas.

Mācības notiek piektdienu pēcpusdienās, sestdienās un skolēnu brīvdienās attālināti tiešsaistē MS Teams platformā un klātienē IZPF, Imantas 7.līnijā 1.
Maksa

15 cilvēku grupai- 980,-EUR
20 cilvēku grupai- 735 ,-EUR

Informācija par pieteikšanos Grupas tiek komplektētas tiklīdz ir saņemti pietiekoši daudz pieteikumi, pieteikšanās saite atvērta līdz 01.12.2024.

Valoda kā sistēma. Valodas funkcionēšanas likumi un valodas normas katrā valodas līmenī. Sistēmisks pārskats un kontrastīvā analīze. Mūsdienu svešvalodas funkcionāli komunikatīvā gramatika.

Svešvalodas skolotāja runas kultūra. Korekta izruna. Intonācija. Skolēnu runas (valodas) kļūdu analīze un raksturojums svešvalodā. Valodu kontrastīvā analīze lingvodidaktiskajā aspektā.

Lasīšanas, klausīšanās, rakstīšanas, runāšanas prasmju pilnveide otrās svešvalodas stundās.

Zināšanu apguve informatizācijas laikmetā. Tehnoloģiju izmantošanas iespējas svešvalodu mācībās dažādu valodas prasmju pilnveidošanā (CALL). Modernā mācību vide svešvalodas apguvē. Mācību stundas plāna izveide un prezentēšana, izmantojot modernās informācijas tehnoloģijas.

Leksika svešvalodas apguvē. Morfoloģija svešvalodas apguvē. Sintakse svešvalodas apguvē. Gramatikas nozīme dažādu runas darbību veidu apguvē.

Vispārizglītojošās pamatizglītības un vidējās izglītības svešvalodas standarti, svešvalodas mācību programma un mācību līdzekļi. Efektīvas mācību stundas plānošana. Caurviju prasmes. Starppriekšmetu saiknes īstenošana svešvalodas stundā. Skolēna snieguma vērtēšana un skolēna pašvadītās mācīšanās sekmēšana.

Programmas apguves nosacījumi Noslēguma darbs/kursa darbs/skolotāja pieredzes darbs (portfolio).
Izglītību apliecinošs dokuments Sertifikāts par tiesībām mācīt izvēlēto valodu.
Programmas vadītājs un mācībspēki programmas vadītājs  Mg.izgl.zin. Dace Henrice

Ginta Ramane
IZPF Pieaugušo pedagoģiskās izglītības centra tālākizglītības speciāliste,
tālr. Nr. 29708328, e-pasts: ginta.ramane@lu.lv