Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas mērķis ir informēt vēstures un sociālo zinību skolotājus par pasaules un Latvijas aizvēstures jaunākajām atziņām un pētnieciskajām pieejām, lai veicinātu šo zināšanu integrēšanu skolas mācību procesā.

Uzdevumi:

1. Sekmēt izpratni par aizvēstures nozīmīgākajiem fenomeniem, to izpētes modernajām metodēm un raksturošanas produktīvākajiem paņēmieniem.
  2. Paplašināt priekšstatus par aizvēstures kultūras mantojuma būtību, transformāciju un pārnesi.
  3. Sniegt informāciju par nozīmīgākajiem jaunākajiem atklājumiem un atziņām pasaules un Latvijas aizvēsturē.
  4. Pilnveidot prasmi analizēt un apkopot informāciju no dažādiem vēstures avotiem un pētījumiem.
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Vēstures un sociālo zinību skolotāja kvalifikācija vai skolotāja kvalifikācija un tiesības mācīt mācību priekšmetus vēsturē un sociālajās zinībās
Apjoms un īstenošanas forma 8 stundas
Maksa 35,00
Apmaksas kārtība

Maksu par kursiem var veikt, pārskaitot naudu uz bankas kontu.

Saņēmējs: Latvijas Universitāte, reģ.Nr.90000076669
Konta Nr.: LV10RIKO0000082414423
Banka: Luminor Bank AS Latvijas filiāle
Kods: RIKOLV2X

Piezīme: Pārskaitījumā jānorāda kursu dalībnieka Vārds, Uzvārds, personas kods; VFF Pedagogu profesionālās pilnveides kursi.

Ja nepieciešams rēķins izglītības iestādei, pēc pieteikšanās nosūtiet rekvizītus programmas kontaktpersonai.

Pieteikšanās līdz

Saprotami par sarežģīto: aizvēstures galvenie mezgla punkti:

1. Latvijas aizvēstures hronoloģijas un periodizācijas aktuālie jautājumi;
  2. Aizvēstures, politikas un identitātes veidošanās mijiedarbība: Senlatvijas mīts Latvijas vēsturē, tā veidošanās un attīstība 19. un 20. gadsimtā.
  3. Jaunākie atklājumi un izpētes metodes aizvēsturē: cilvēces antropoģenēze jaunāko atklājumu gaismā.
  4. Avoti un to izpētes metodes aizvēstures pētniecībā un arheoloģiskā mantojuma saglabāšana.
Programmas apguves nosacījumi 100% nodarbību apmeklējums un dalība diskusijās.
Mācību periods un īstenošanas forma .
Programmas vadītājs un mācībspēki Programmu īsteno pedagogi: Asoc. prof. Andris Šnē, Asoc. prof, Armands Vijups, lektore Elīna Guščika un Vēstures un filozofijas fakultātes pētnieks Mārcis Kalniņš.
Īstenotāja kontaktinformācija Ginta Ieva Bikše, mg. hist., lektore., tālr. Nr. 25413188, ginta_ieva.bikse@lu.lv
Cita informācija