Mērķis:
Pilnveidot sākumskolas pedagogu profesionālo kompetenci jaunā mācību satura plānošanā un realizēšanā matemātikā 5.-6.klases posmā.

Uzdevumi:
1. Paplašināt izpratni par to kā plānot jauno mācību saturu jomā un starp matemātikas, dabaszinātņu un tehnoloģiju jomām atbilstoši konkrētās skolas vajadzībām.
2. Paplašināt izpratni par to kā īstenot praksē mācīšanu un mācīšanos, kuras rezultāts ir lietpratība, plānot un īstenot starpdisciplinārus un kopīgus tematus.

Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Vispārējās izglītības sākumskolas (1.-6.klase) pedagogi ar Sākumskolas skolotāja kvalifikāciju
Apjoms un īstenošanas forma 12 stundas; programma tiek īstenota Rīgā un reģionos
Maksa 45,00 EUR

1. Proporciju apguve, sasaistot ar inženierdizana apgūšanu, parādot iespējas satura padziļinājumam vai paplašinājumam, izmantojot LU izstrādātu programmu “Prātnieku laboratorija”.
  2. Matemātiskā modelēšana 5.-6. klasē, snieguma līmeņa apraksts un piemēri to lietojumam.
  3. Kā mācām veidot algoritmus un lietot stratēģiju- spriest no beigām matemātikā, modelējot piemērus.
  4. Integrēta nodarbība apgūstot matemātikas (leņķa mērīšana) un dabaszinību (gaismas atstarošanās) zināšanu un prasmju sasaisti, prasmi radīt idejas un radīt produktu - galda spēli.
  5. Matemātiskās metodes - grafi un invariantu metode, to izmantošana skolēnu spriešanas prasmju pilnveidē.
  6. Kā mācām saskatīt un veidot sakarības, izmantojot virknes un kārtošanas algoritmus.
Programmas apguves nosacījumi 100% nodarbību apmeklējums un nodarbībās uzdoto uzdevumu izpilde.

Starpnozaru izglītības inovāciju centra vadošā pētniece Ilze France;
Programmu īsteno lektori ar doktora vai maģistra grādu un ar pieredzi skolotāju profesionālās pilnveides nodarbību izstrādē un vadīšanā.

Starpnozaru izglītības inovāciju centra projektu koordinatore
Dace Rūtiņa, Tālr. Nr. 29145697, e-pasts: dace.rutina@lu.lv