Mērķis:
Pilnveidot sākumskolas pedagogu profesionālo kompetenci jaunā mācību satura plānošanā un realizēšanā robotikā skolas līmenī.

Uzdevumi:
1. Paplašināt izpratni par robotikas mācīšanas sniegto iespēju attīstīt dažādas prasmes un zināšanas, kā plānot jauno mācību saturu jomā un starpdisciplināri - starp matemātikas, dabaszinātņu un tehnoloģiju jomām atbilstoši konkrētās skolas vajadzībām.
2. Paplašināt izpratni par to kā īstenot praksē mācīšanu un mācīšanos, kuras rezultāts ir lietpratība, plānot un īstenot starpdisciplinārus un kopīgus tematus.

Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Vispārējās izglītības sākumskolas (1.-6.klase) pedagogi ar Sākumskolas skolotāja kvalifikāciju
Apjoms un īstenošanas forma 12 stundas; programma tiek īstenota Rīgā un reģionos
Maksa 45,00 EUR

1. Ievads. Robotika. Lego Mindstorm EV3 robots un tā uzbūves pamatelementi.
  2. Inženiertehniskais dizains un ideju radīšana robotikā.
  3. Algoritmiskās domāšanas apguve. Prātnieku laboratorijas pieredze.
  4. Stratēģijas un to lietojums robotikā. Prātnieku laboratorijas pieredze.
  5. Projekta veidošana robotikā. Pētnieciskās darbības integrēšana robotikas apguvē. Prātnieku laboratorijas pieredze.
Programmas apguves nosacījumi 100% nodarbību apmeklējums un nodarbībās uzdoto uzdevumu izpilde.

Starpnozaru izglītības inovāciju centra vadošā pētniece Ilze France;
Programmu īsteno lektori ar doktora vai maģistra grādu un ar pieredzi skolotāju profesionālās pilnveides nodarbību izstrādē un vadīšanā.

Starpnozaru izglītības inovāciju centrs
Dace Rūtiņa, Tālr. Nr. 29145697, e-pasts: dace.rutina@lu.lv