Programmas sasniedzamais mērķis: pilnveidot pedagogu kompetenci skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (turpmāk – zpd) izstrādē un vadīšanā kādā no zinātņu nozaru grupām – dabas zinātņu nozares grupai; inženierzinātņu un tehnoloģiju nozares grupai; medicīnas un veselības zinātņu nozares grupai; lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozares grupai; sociālo zinātņu nozares grupai; humanitāro un mākslas zinātņu nozares grupai.

Programmas uzdevumi:

1. Sniegt ieskatu, kas ir zinātniskā pētniecība, kādi ir tās posmi, kā tie veicami.
  2. Pilnveidot iemaņas zinātniski pētnieciskās darbības vadīšanā skolā.
  3. Attīstīt tālākizglītības klausītāju kompetences caur lekcijās apgūto zināšanu pielietojumu praksē ar praktisko darbu un citu studējošā centrētu metožu palīdzību.
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Pedagogi
Apjoms un īstenošanas forma 16 stundas; klātiene/tiešsaiste/neklātiene
Maksa EUR 98,00
Pieteikšanās līdz
  1. Zinātne un zinātniskā darbība. Skolēnu pētnieciskā darbība.
  2. Pētījuma tēmas, satura un dizaina izvēle, izstrādes posmi.
  3. Darbs ar informācijas avotiem.
  4. Pētījuma metodoloģija.
  5. Pētījuma praktiska veikšana. Pētnieka sadarbība ar industriju, komercializācija.
  6. Pētījuma ziņojuma izstrādes principi.
  7. Viena ZPD satura analīze atbilstoši apgūtajam, ZPD ieceres izstrāde.
  8. Skolēna pētījuma darba prezentēšana un pētījuma vērtēšana.
Programmas apguves nosacījumi Noslēguma praktiskais darbs tiks izmantots kā noslēguma pārbaudes forma. Tas īstenojams visas programmas apguves laikā, izmantojot apgūtās zināšanas un prasmes par skolēnu zinātnisko pētniecību. Noslēguma uzdevumā būs nepieciešams izstrādāt savu zinātniski pētnieciskā darba ieceri, izmantojot visas nepieciešamās sastāvdaļas. Programmas dalībniekiem savas ieceres būs jāaizstāv un jāprezentē kursa vadītājam un pārējiem dalībniekiem.
Programmas vadītājs un mācībspēki Mg. sc. pol., Sigita Struberga
Īstenotāja kontaktinformācija Politikas zinātnes nodaļa, Sigita Struberga, tālr. Nr. 26868668, e-pasts: sigita.struberga@lu.lv