Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma

Programmas īsa anotācija:

Apgūstot šo programmu, pedagogi papildinās zināšanas un praktiskās darba iemaņas par pedagoģiskā darba organizēšanu, metožu un paņēmienu izvēli mācību satura apgūšanai izglītojamiem ar vidēji smagiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem, vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem. Pedagogi gūs zināšanas par alternatīvās komunikācijas metodēm, pedagoģiski psiholoģisko korekciju un praktiskām darba metodēm, kā arī par taktilās stimulācijas pielāgošanu izglītojamā specifiskām attīstības īpatnībām. Pedagogi pilnveidos zināšanas un prasmes individuālo mācību un audzināšanas programmu veidošanā, izglītojamo sasniegumu vērtēšanā.

Mērķauditorija:

Vispārējās izglītības pedagogi

Programmas apjoms: 72 stundas

Dalības maksa: EUR 284,00

Mācības tiek organizētas: klātienē/attālināti (būs jāprecizē īstenotājam)

Norises vieta:

Klātienē - Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte (PPMF), Imantas 7. līnija 1, Rīga, LV-1083 vai LU filiālēs, ja ir nokomplektēta klausītāju grupa – Alūksnē, Bauskā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā.; attālināti – tiešsaistes platformā.

Nākamā mācību grupa plānota: attālināti …/ klātienē…./ pēc pieprasījuma (būs jāprecizē īstenotājam)

Plānotie rezultāti – ieguvumi:

Jālūdz īstenotājam īsi (2- 4 teikumos) norādīt programmā iegūstamās zināšanas, prasmes, kompetenci – kursa aprakstītais ir par garu un “akadēmisku”.

Programmas saturs:

1. Psiholoģiskais raksturojums;
  2. Speciālo vajadzību atpazīšana pedagoģiskajā procesā;
  3. Speciālo vajadzību atpazīšana pedagoģiskajā procesā;
  4. Mācību un audzināšanas darba organizācija. Individuālo mācību un audzināšanas programmu veidošana, mācību sasniegumu vērtēšana;
  5. Mācību un audzināšanas darba organizācija. Individuālo mācību un audzināšanas programmu veidošana, mācību sasniegumu vērtēšana;
  6. Alternatīvo pedagoģiju paņēmieni speciālajā izglītībā;
  7. Alternatīvo pedagoģiju paņēmieni speciālajā izglītībā;
  8. Praktiskās darba metodes;
  9. Taktīlā stimulācija – speciālās izglītības atbalsta metode.

Programmas apguves organizācija:

Programmas apguves laikā klausītājam jāaizpilda tests par skolotāja ētikas jautājumiem, jāuzraksta eseja par studiju kursā apgūto un tā izmantošanu savā ikdienā, kursa noslēgumā jāizstrādā un jāizstāv kursa darbs.

Izglītību apliecinošais dokuments pēc programmas apguves: Sertifikāts

Programmas vadītājs/-a: LU profesors, Jānis Valeinis

Kontaktinformācija: Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte (PPMF) https://www.ppmf.lu.lv/

Rita Ābele