Veids Neformālās izglītības programma
Anotācija

Programmas mērķis ir  sniegt klausītājiem sevis izpratnes ceļa karti, kad ir jāsavieno dažādu studiju programmu prasības ar personīgajām spējām. Jogas ievadapmācība liek apgūt metodes, kuras vērstas uz izziņas procesu izpratnes pilnveidošanu un paša izzinātāja dabas gan fizisko dotumu, gan savas apziņas īpašību apzināšanos. Klausītāji Jogas apmācības sākumā apgūst savas uzbūves noteikšanas teorētiskos principus un praktiskās līdzsvarošanas metodes. Programmā tiek apgūtas bāzes meditācijas metodes.
Programmas uzdevums:

  1. galveno uzdevumu kopums kursa 64 stundu ietvaros ir klausītājiem apgūt pamata āsanas (fizisko un enerģētisko stāvokļu), prānajāmas (elpas un enerģijas plūsmas kontroles) un meditācijas tehniku teoriju un praksi;
  2. atslābināšanās un koncentrēšanās prasmes veicināšana;
  3. ķermeņa izjūtu, apziņas vērošana;
  4. elpošanas normālā, reversā, forsētā režīmu izpēte un saskaņošana.
Tas viss kopumā veido individuālo psihoenerģētisko pieredzi kā jaunu zināšanu avotu. Tiek ierosināta individuāli katram sev piemērota efektīgo paņēmienu teorētiskā izpratne no Jogas tradicionālā skatu punkta un iemācīta ikdienas veselības līdzsvara uzturēšana ar jogas paņēmieniem.
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Programmas mērķauditorija ir ikviens interesents, iepriekšējas zināšanas nav nepieciešamas.
Apjoms un īstenošanas forma Kopā 32 nodarbības, katra 90 minūtes. Nodarbības notiek divas reizes nedēļā klātienē Rīgā Aspazijas bulvārī 5 un, ja nepieciešams – tiešsaistē.
Maksa 380,00 EUR;
314,05 EUR (studentiem).
Summu iespējams maksāt divās daļās.
Informācija par pieteikšanos

Grupas tiek komplektētas tiklīdz ir saņemti pietiekoši daudz pieteikumi, pieteikšanās saite atvērta līdz 31.05.2024.

 
Programmas saturs Paralēli izglītojošajam aspektam programmā tiek iepazīti terapeitiskie jogas paņēmieni:
  1. atbrīvošanās no mugurkaula starpskriemeļu spriedzes;
  2. dziļās muskulatūras tonizēšana;
  3. saišu un locītavu stiprināšana.
Sākumā tiek apskatīta vispārīgā Jogas filozofija, apgūti rīta vingrinājumu kompleksu grupa –„Surja Namaskar”un 12 pamat asanas fiziskā un enerģētiskā plānu līdzsvarošanai
Āsanu tehnikas, vingrinājumu kompleksu atkārtošana/pilnveidošana un dzīvības spēka – „Prānas” izzināšana saistībā ar tās piecām funkcijām un kustību.
Dinamisko āsanu tehnikas apskats kustību meditācijā.
Jogas filozofisko pamatprincipu izpratne. Apkopojot ievadprogrammas vingrinājumu un teorijas bāzes principus tiek izskaidroti meditācijas tehniku svarīgākie jēdzieni un to pielietojums. Prānajāmu prakse un teorija. Bandhas prakse un teorija. Mudras prakse un teorija.
Programmas apguves nosacījumi
  1. Starpārbaudījums rakstiski kursa teorijas jautājumos (30%).
  2. Starpārbaudījums rakstiski kursa teorijas jautājumos (30%).
  3. Noslēguma pārbaudījums kombinēti mutiski / rakstiski kursa teorijas jautājumos un ieskaite jogas praktiskajās iemaņās (40%).
Izglītību apliecinošs dokuments LU Apliecība
Programmas vadītājs un mācībspēki Pasniedzējs Arnis Siliņš
Īstenotāja kontaktinformācija

Starptautiskā Indijas studiju institūts
Maija Gultniece, tālr. 24821433, e-pasts: indija@lu.lv 

Cita informācija Lekciju un praktisko nodarbību programmā kā apmācības uzdevumi tiek risināti atslābināšanās un koncentrēšanās prasmes veicināšana, ķermeņa izjūtu, apziņas vērošana, elpošanas izpēte un līdzsvarošana, kas kopumā veido individuālo psihoenerģētisko pieredzi kā jaunu zināšanu avotu, lai pilnveidotu kustības kultūru.
Stabilitātes, atslābināšanās un koncentrēšanās spēju kultivējošu vingrinājumu apgūšanai ieteicams apmeklēt visas nodarbības.
 
Pieteikties