Veids Neformālās izglītības programma

Finanšu angļu valodas programmas B2 līmenim mērķis ir paaugstināt klausītāju finanšu angļu valodas prasmju (lasīšanas, rakstīšanas, klausīšanās, runāšanas) līmeni, lai viņi spētu pārliecinoši un salīdzinoši precīzi lietot angļu valodu dažādās ar darba pienākumiem saistītās situācijās finanšu nozarē. Programmas apguves laikā tiek nostiprināts iepriekšējos līmeņos apgūtās gramatikas lietojums un apgūtas jaunas gramatiskās struktūras kontekstā, kā arī pilnveidots valodas funkciju lietojums. Kurss sniedz ieskatu grāmatvedības un finanšu jomā lietojamās angļu valodas būtībā un funkcijās, kuras savukārt nodrošina precīzas terminoloģijas, leksiski-gramatisko formu un valodas struktūru lietojumu grāmatvedības un finanšu kontekstā.

Programmas apguves pamatā ir Komunikatīvā pieeja, kur valodas apguves secību nosaka saturs, šinī gadījumā lietišķās saziņas tēmas un tēmas no grāmatvedības un finanšu blokiem, nevis valodas vienību grūtības pakāpe. Lielāko daļu mācību procesa veido interaktīvas mācības. Nodarbību laikā tiek izmantotas tādas metodes kā prezentācijas, situāciju analīzes, jautājumu un atbilžu sesijas, diskusijas, individuāls un grupu darbs, lomu spēles, simulācijas uzdevumi, kas satur realitātei pietuvinātus ikdienas darba elementus, sniedzot iespēju mācību dalībniekiem attīstīt un pilnveidot nepieciešamās profesionālās prasmes grāmatvedības un finanšu angļu valodas izmantošanā. Lekciju elementi tiek izmantoti, skaidrojot gramatiku, profesionālā diskursa īpatnības. Nodarbībās tiek izmantoti audio un videomateriāli, izdales materiāli, kas veicina mācību materiāla apguvi.

Programma ir izstrādāta atbilstoši Eiropas Padomes pieņemtā satura specifikācijas B2 līmeņa prasībām. Programma ir paredzēta klausītājiem ar B1 priekšzināšanām angļu valodā.

Apjoms un īstenošanas forma 100 stundas
Maksa Maksa tiks precizēta
Informācija par pieteikšanos

Piedāvājums korporatīvajiem klientiem.
Interesentus sazināties ar Margarita Spirida, e-pasts: margarita.spirida@lu.lv

Papildu grāmatvedības un finanšu bloku apguvei tiek apgūtas lietišķās saziņas prasmes, piemēram, prezentāciju pasniegšana, lietišķā sarakste, u.c. Tiek nostiprinātas iepriekšējā līmenī apgūtās un tiek no jauna apgūtas gramatikas tēmas konteksta, t.i. tā izriet no attiecīgajā nodarbībā izmantotā teksta:

1. Darbības vārda laikaformu lietojums atbilstīgs finanšu diskursam: darāma kārta.
  2. Darbībasvārda laika lietojums atbilstīgs finanšu diskursam: ciešamā kārta (ieskaitotstruktūru To have+ smth+done)
  3. Lietvārda skaitļa, laikalietojums finanšu diskursā.
  4. Artikula lietojumsprofesionālā diskursā: abstraktie lietvārdi, saskaitāmie, nesaskaitāmielietvārdi
  5. Teikuma uzbūve unuzbūves veidi: salikts sakārtots teikums, salikts pakārtots teikums.
  6. Modālie darbības vārdiun to lietojums.
  7. Prievārdu lietojums.
  8. Specifisku teikumuveidu lietojums. Inversija.
  9. Jautājuma veidi.Netiešie jautājumi
  10. Saikļu, apstākļa vārdulietojums teikumos.
  11. Interpunkcijaslietojums.
  12. Modālo darbības vārdulietojums finanšu diskursā: can may, might, must, could, would.
  13. Modalitāte finanšudiskursā valodas funkciju izteikšanai.Angļu valodas mācībuprogrammu saturā iekļautas ar grāmatvedības un finanšu terminoloģijaslietojumu saistītas tēmas.

Lai saņemtu apliecību par kursa satura apguvi, klausītājiem jāapmeklē vismaz 75% no nodarbībām un jāuzraksta 2 kombinēti pārbaudes darbi par kursa gaitā izņemtajām tēmām un jākārto eksāmens.

Margarita Spirida, Humanitāro zinātņu fakultātes Lietišķās valodniecības centra lektore

Humanitāro zinātņu fakultātes Lietišķās valodniecības centrs
Margarita Spirida, e-pasts: margarita.spirida@lu.lv