Veids Neformālās izglītības programma
Anotācija Programma sniedz zināšanas par skolas bibliotekāra darbam aktuāliem jautājumiem – bibliotēku darba konceptuālo un normatīvo ietvaru, par mūsdienīgas izglītības iestādes bibliotēkas iekārtojuma teorētiskajiem principiem un to praktisko pielietojumu, kā arī par skolas bibliotēku atbalstu skolēnu pratību attīstīšanā, lai varētu īstenot kompetencēs balstītu izglītību.
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Izglītības iestāžu bibliotekāri (ar darba pieredzi)
Apjoms un īstenošanas forma 48 stundas; klātienes un tālmācības formā.
Maksa EUR 150,00
Apmaksas kārtība
Pieteikšanās līdz
  1. Lasītprasmes/informācijpratības/medijpratības u.c.-pratību veicināšana mūsdienīgā bibliotēkā skolēna pašvadītā mācību procesā.
  2. Efektīvas informācijas meklēšanas stratēģijas.
  3. Politikas plānošanas dokumenti, vadlīnijas.
  4. Mūsdienu Latvijas bibliotēku normatīvā bāze.
  5. Bibliotēku telpu iekārtošanas teorētiskie un praktiskie modeļi un principi un normatīvais regulējums.
  6. Dizaina domāšana bibliotēkās.
  7. Bibliotekārie pakalpojumi mūsdienīgi telpiski un saturiski iekārtotā izglītības iestādes bibliotēkā,
  1. Vērtējums par testiem – 50 % no vērtējuma.
  2. Vērtējums par darbu seminārā – 20 % no vērtējuma.
  3. Eksāmena darbs – 30 % no vērtējuma.
Programmas vadītājs un mācībspēki LU asociētā profesore Baiba Holma
Īstenotāja kontaktinformācija Sociālo zinātņu fakultāte (SZF) Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa Sandra Cīrule, Tālākizglītības koordinatore, tālr. nr. 29195579, sandra.cirule@lu.lv
Cita informācija