Veids Neformālās izglītības programma

Programmas klausītāji praktiskajās nodarbībās iegūst zināšanas un izpratni par pamata Indijas klasiskās mūzikas sistēmas koncepcijām un terminoloģiju.  Nodarbībās tiek izmantoti ne tikai vizuālie materiāli, bet arī praktiskās demonstrācijas, pasniedzējam muzicējot auditorijā. Indijas klasiskās mūzikas koncepcijas un terminoloģija tiek pasniegta salīdzinošā analīzē ar Eiropas mūzikas tradīcijām.
Kurss ir inovatīvs pēc savas apmācības formas. Tajā izmantots ne tikai mūsdienu lekciju formāts, bet arī senas Indijas apmācības sistēmas jeb guru šišja parampara elementi. Kursa īpašais aspekts – saiknes, kā Indijas klasiskās mūzikas koncepcijas un formas sasaucas ar Indijas tradicionāliem priekšstatiem par pasaules uzbūvi.

Programmas mērķis ir iepazīstināt klausītājus ar Indijas klasiskās mūzikas pamatiem un sagatavot klausītājus turpmākām studijām.

Programmas uzdevumi ir:

1. iepazīstināt klausītājus ar Indijas klasiskās mūzikas pamata koncepcijām un terminoloģiju;
  2. iemācīt atpazīt šo koncepciju lietošanu mūzikā,
  3. iemācīt klausītājiem atpazīt Indijas klasiskās mūzikas pamata formas.
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Ikviens interesents.
Apjoms un īstenošanas forma

64 stundas.
Nodarbības notiek klātienē vienu reizi nedēļā Aspazijas bulvārī 5, Rīgā, LV-1050.

Maksa 380,00 EUR;
314,05 EUR (studentiem).
Summu iespējams maksāt divās daļās.
Informācija par pieteikšanos Grupas tiek komplektētas tiklīdz ir saņemti pietiekoši daudz pieteikumi, pieteikšanās saite atvērta līdz 31.05.2024.

1. Indijas klasiskās mūzikas definīcijas, vēstures aspekti, apmācības sistēma;
  2. Ziemeļindijas un Dienvidindijas klasiskā mūzika;
  3. Indijas klasiskās mūzikas pamata jēdzieni un koncepcijas: svāra (swara), rāga (raga), tāla (tala);
  4. Rāgu (raga) un to klasifikācijas sistēmas;
  5. Dažādi laika aspekti Indijas klasiskajā mūzikā. Ievads ritmiskajos ciklos organizētās struktūrās;
  6. Indijas klasiskās mūzikas dažādu stilu īpatnības;
  7. Indijas klasiskās mūzikas tradicionālā apmācības procesa demonstrācija;
  8. Dažādu Indijas klasiskās mūzikas instrumentu tembrālo atšķirību demonstrācija;
  9. Ritmisko ciklu skaitīšanas tehnikas praktiskā apguve;
  10. Ziemeļindijas izplatītāko ciklisko ritmisko struktūru demonstrācija

Noslēdzot programmas apguvi studējošie nokārto pārbaudes darbus:
1.Indijas klasiskās mūzikas klausīšanās māksla, mūzikas formu atpazīšana. (50%);
2. Indijas klasiskās mūzikas ritmisko struktūras – tāla skaitīšanas iemaņas. (50%).
Izcilai kursa programmas apgūšanai nepieciešams 90-100% nodarbību apmeklējums un iesaiste praktiskajās nodarbībās.
Sekmīgai kursa programmas apgūšanai nepieciešams 80% nodarbību apmeklējums.

Programmas vadītājs un mācībspēki Dr.phil.asoc.prof. Agita Baltgalve, pasn.Sergejs Ancupovs

Starptautiskā Indijas studiju institūts
Maija Gultniece,lietvede Tālr. Nr. 24821433, e-pasts: indija@lu.lv