Programmas mērķis: veicināt profesionālās pilnveides prasmes ģeogrāfijas pedagogiem saistībā ar Ģeogrāfijas informācijas sistēmas (ĢIS) apguvi un mācīšanu skolā. Programmā tiek izmantots tīmekļa ĢIS rīku klāsts, kas nepieciešami mācību procesa organizēšanai ģeogrāfijā pamatskolas un vidusskolas līmenī.

Programmas uzdevumi:

1. padziļināt izpratni par ĢIS aktualitāti mūsdienās un nepieciešamību ikdienā;
  2. pilnveidot praktiskās iemaņas tīmekļa (interneta) karšu pārlūku izmantošanā mācību procesā;
  3. padziļināt izpratni par statistiskajiem un ģeotelpiskajiem datiem, to pieejamību internetā un izmantošanas iespējām mācību procesā, sasaistot ar ĢIS rīkiem;
  4. pilnveidot praktiskās iemaņas ArcGIS Online izmantošanā mācību procesa organizēšanā, mācību materiālu veidošanā Ģeogrāfijā pamatskolai un vidusskolai.

Ģeogrāfijas skolotāji.

Apjoms un īstenošanas forma Kopējais programmas apjoms ir 36 stundas, tai skaitā 8 lekciju stundas un 28 semināru un praktisko darbu stundas. Nodarbības plānotas klātienē 2024. gada 17. – 20. jūnijam LU Dabas mājā (Jelgavas iela 1, Rīga).
Maksa 160 EUR
Apmaksas kārtība

Rekvizīti:
LATVIJAS UNIVERSITĀTE
Nodokļu maksātāja reģ. Nr.90000076669
Izglītības iestāžu reģ. Nr. 3391000218
Luminor Bank AS Latvijas filiāle, RIKOLV2X
Konts: LV10RIKO0000082414423

Maksājuma mērķī Jūsu: vārds, uzvārds, personas kods, maksa par kursiem “Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas ģeogrāfijas izglītībā”

Informācija par pieteikšanos Pieteikšanās atvērta līdz 18.maijam vai līdz brīdim, kad grupa ir nokomplektēta.

1. Ievads ĢIS, tā nepieciešamība tā pielietojums dažādu problēmu risināšanā.
2. Tīmekļa karšu pārlūki kā mācību līdzeklis.
3. Statistiskie un ģeotelpiskie dati. To pielietojums un apstrāde.
4. ArcGIS Online pielietojums mācību procesā.

Līdzdalība programmas nodarbībās un visu praktisko uzdevumu izpilde nodarbību laikā.

Izglītību apliecinošs dokuments LU Apliecība par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas apguvi

Programmas vadītāja: Elīna Apsīte-Beriņa, Dr. Geogr.
Mācībspēks, kas piedalās programmas īstenošanā – Jānis Krūmiņš, dokt. stud.

Īstenotāja kontaktinformācija Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, asoc. Prof. Elīna Apsīte-Beriņa, asociētā profesore, 28613939, elina.apsite-berina@lu.lv