Programmas mērķis: sniegt iespēju kursa dalībniekiem attīstīt pedagoģiskās prasmes un pilnveidot izpratni par jaunākajām tendencēm ģeogrāfijas mācīšanas metodikā pamatizglītības un vidējās izglītības posmā.

Programmas galvenie uzdevumi:

1. Pilnveidot izpratni par ģeogrāfijas mācību satura uzbūvi un pēctecīgumu pamatizglītības un vidējās izglītības posmos.
  2. Pilnveidot praktiskās iemaņas uz sasniedzamo rezultātu vērstas stundas plānošanā.
  3. Pilnveidot izpratni par jēgpilnas vērtēšanas sistēmas izveidošanu un tās nozīmi skolēna snieguma uzlabošanā.
  4. Pilnveidot praktiskās sekundārās un primārās pētniecības iemaņas ģeogrāfijā.
Apgūt starpdisciplināra mācību satura plānošanas paņēmienus un stardisciplināru praktisko darbu sagatavošanu.
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Mērķgrupa: ģeogrāfijas skolotāji.
Apjoms un īstenošanas forma Kopējais programmas apjoms ir 80 stundas (2 kredītpunkti), tai skaitā 48 kontaktstundu nodarbības un 32 stundas pastāvīgajam darbam. Kontaktstundu nodarbības plānotas klātienē trešdienās no 2024. gada 21.februāra – 17.aprīlim   LU Dabas mājā, 334.telpā (Jelgavas iela 1, Rīga).
Maksa 300 EUR
Apmaksas kārtība

Rekvizīti:

LATVIJAS UNIVERSITĀTE
Nodokļu maksātāja reģ. Nr.90000076669
Izglītības iestāžu reģ. Nr. 3391000218
Luminor Bank AS Latvijas filiāle, RIKOLV2X
Konts: LV10RIKO0000082414423

Maksājuma mērķī Jūsu: vārds, uzvārds, personas kods, maksa par kursiem “Mācību metodes ģeogrāfijas izglītībā”

Informācija par pieteikšanos

1. Ģeogrāfijas mācību saturs un tā pēctecīgums pamatizglītības un vidējās izglītības posmā
  2. Sasniedzamais rezultāts un tā nozīme jēgpilna mācību procesa organizēšanā
  3. Vērtēšana ģeogrāfijā
  4. Mācību procesa diferencēšanas iespējas ģeogrāfijā
  5. Formatīvā vērtēšana ģeogrāfijā
  6. Pētniecība un pētniecisko prasmju attīstīšana ģeogrāfijā
  7. Starpdisciplinārs mācību saturs ģeogrāfijas stundās
  8. Metodiskie jautājumi ģeogrāfijā – maldīgie priekšstati

Lai saņemtu ieskaiti, programmas dalībniekam jāizstrādā patstāvīgie darbi, jāpiedalās praktiskajos darbos un semināros. Nodarbību kavējuma gadījumā praktiskos darbus dalībnieki veic patstāvīgi un to izpildi pārrunā ar docētāju konsultāciju laikā.
1. Viena temata tematiskā plāna veidošana (15%);
2. Divu mācību stundu plānošana un demonstrēšana (20%);
3. Summatīvā vērtēšanas darba veidošana (15%);
4. Eksāmena darbs - starpdisciplināras stundas modelēšana (50%).

Izglītību apliecinošs dokuments LU Apliecība par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas apguvi

Programmas vadītāja: Elīna Apsīte-Beriņa, Dr. Geogr.
Mācībspēkus: Ģirts Burgmanis, dr. Ģeogr.

Īstenotāja kontaktinformācija Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, asoc. Prof. Elīna Apsīte-Beriņa, asociētā profesore, 28613939, elina.apsite-berina@lu.lv