Veids Neformālās izglītības programma

Šajā programmā paredzēts studentus iepazīstināt ar jogas pamatprincipu veidošanos kontekstā ar Indijas Vēdantas kultūras vēsturi, sākot no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām: ķermeņa un garīgā higiēna, senās Indijas kosmogonijas teorijas ievads, jogas diētas principi, jogas terapijas principi, ķermeņa attīrīšanas prakse, jaunu asanu apgūšana.

Programmas uzdevumi:
1. apgūt jogas prakses dažādo emocionālo pretrunu izpratni saistībā ar jogas tradīcijas teorijām;
2. attīstīt prasmi adekvāti vērtēt jogas tradīcijas teoriju atbilstību modernā cilvēka dzīves mērķu izvirzīšanā;
3. iemācīties izskaidrot jogas kultūras vēsturisko kontekstu senajā Indijā.

Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Vēlamas priekšzināšanas par Jogas kultūras vēsturi un Prānas teorijas nozīmi praktiskajās jogas metodēs. Nepieciešamas pamatiemaņas jogas āsanu praktizēšanā.
Apjoms un īstenošanas forma

Kopējais apjoms 64 akad. stundas. Kopā 32 nodarbības, katra 90 minūtes. Nodarbības notiek divas reizes nedēļā klātienē Aspazijas bulvārī 5,  un, ja nepieciešams – tiešsaistē.

Maksa 380,00 EUR, 314,05 EUR (studentiem). Summu iespējams maksāt divās daļās.
Informācija par pieteikšanos

Grupas tiek komplektētas atkarībā no saņemto pieteikumu skaita.
Pieteikšanās atvērta līdz 31.05.2024.

Lekcijās liela uzmanība pievērsta tieši jogas vēsturiskajai attīstībai, sākot no senajiem laikiem līdz mūsdienām; jogas kultūrvēsturiskais mantojums, tā daudzveidība un līdzība atšķirīgajās jogas skolās. Īpaša uzmanība tiks veltīta jogas individuālajai praksei, kā arī individuālajai ķermeņa un prāta higiēnai un šo iemaņu attīstīšanai.
Programmā tiek iepazītas jogas apmācības individuālās prasības un jogas diētas pamatprincipi, prāta, elpas un ķermeņa vienotības un saskaņas nozīme jogas apmācībā, jogas anatomija, jogas terapija tradicionālajā kultūrā un mūsdienās, jogas detoksicēšanās procesi un metodes, to apraksti tradicionālajos traktātos un mūsdienu veselības aprūpes publikācijās, āsanu praktizēšanas vingrinājumu virtenes 'vinjāsas', to mērķi, praktiskās nodarbības āsanu tehnikas pilnveidošanai un pareizas elpošanas tehnikas apgūšanai.

Programmas apguves nosacījumi Izcilai lekciju kursa programmas apgūšanai nepieciešams 100% lekciju / nodarbību apmeklējums. Sekmīgai lekciju kursa programmas apgūšanai nepieciešams 80% lekciju / nodarbību apmeklējums.
Klausītājam jānokārto kontroldarbs teorētiskajos jautājumos (50%) un eksāmens jogas praktiskajās iemaņās (50%)
Programmas vadītājs un mācībspēki Pasniedzējs Arnis Siliņš

Starptautiskā Indijas studiju institūts