Veids Neformālās izglītības programma
Anotācija Juridiskās angļu valodas programmas B2 līmenim mērķis ir paaugstināt tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu un darbinieku juridiskās angļu valodas prasmju (lasīšanas, rakstīšanas, klausīšanās, runāšanas) līmeni, lai viņi spētu pārliecinoši un salīdzinoši precīzi lietot angļu valodu dažādās ar darba pienākumiem saistītās situācijās tiesību nozarē un ikdienas dzīves situācijās. Tiek nostiprināts iepriekšējos līmeņos apgūtās gramatikas lietojums un apgūtas jaunas gramatiskās struktūras kontekstā, kā arī pilnveidots valodas funkciju lietojums.

Programma ir izstrādāta atbilstoši Eiropas Padomes pieņemtā satura specifikācijas B2 līmeņa prasībām. Programma ir paredzēta klausītājiem ar B1 priekšzināšanām angļu valodā.

Apjoms un īstenošanas forma 64 stundas
Maksa Maksa tiks precizēta
Informācija par pieteikšanos Piedāvājums korporatīvajiem klientiem.
Interesentus sazināties ar Margarita Spirida, e-pasts: margarita.spirida@lu.lv

Tematiskā mācību programma balstās uz četriem tiesību blokiem:

1. civiltiesību un civilprocesuālo tiesību bloks;
  2. administratīvo tiesību un administratīvā procesa tiesību bloks;
  3. krimināltiesību un kriminālprocesuālo tiesību bloks;
  4. cilvēktiesību un starptautisko tiesību bloks.

Papildus četru tiesību bloku apguvei tiek apgūtas lietišķās saziņas prasmes, piemēram, prezentāciju pasniegšana, lietišķā sarakste, u.c. Tiek nostiprinātas iepriekšējā līmenī apgūtās un tiek no jauna apgūtas gramatikas tēmas kontekstā, t.i. tā izriet no attiecīgajā nodarbībā izmantotā teksta:

1. Tagadnes divdabja kā apstākļa lietojums teikumā.
  2. Gerundija un nenoteiksmes formu lietojums. Nenoteiksme kā teikuma priekšmets teikumos ar ievadvārdu it. Citu nenoteiksmes formu lietojums, piem., darbības vārds+ papildinātājs+ nenoteiksme, easy + nenoteiksme.
  3. Saliktais papildinātājs.
  4. Netiešā runa.
  5. Artikulu lietošana – noteiktie, nenoteiktie artikuli un gadījumi, kad tos nelieto.
  6. Darbības vārda laiki darāmajā un ciešamajā kārtā.
  7. Modālie darbības vārdi un to lietojums.
  8. Prievārdu lietojums.
  9. Teikumu veidi, tai skaitā vārdu kārtība teikumā un palīgteikumu lietošana; Apstākļa vārdu lietojums teikumos.
  10. Palīgteikumi ar whose un what kā teikuma priekšmetu/papildinātāju, Saikļi un saistvārdi.
  11. Pieturas zīmju lietošana teikumos.
  12. Jautājumu veidi. Netiešie jautājumi

Lai saņemtu apliecību par kursa satura apguvi, klausītājiem jāapmeklē vismaz 75% no nodarbībām un jāuzraksta 4 kombinēti pārbaudes darbi par kursa gaitā izņemtajām tēmām (50%) un jākārto rakstisks eksāmens (50%).

Margarita Spirida, Humanitāro zinātņu fakultātes Lietišķās valodniecības centra lektore

Humanitāro zinātņu fakultātes Lietišķās valodniecības centrs
Margarita Spirida, e-pasts: margarita.spirida@lu.lv