Veids Neformālās izglītības programma

Programmas mērķis ir sniegt zināšanas un atbalstu klausītājiem latviešu valodas apguvē, veidojot pamatu saziņai latviešu valodā ikdienas sadzīves situācijās. Programmas klausītāji apgūst pamata vārdu krājumu un gramatiku lasīšanas, rakstīšanas, klausīšanās un runāšanas pamatprasmēm.

Programmas uzdevumi:
1) palīdzēt klausītājiem iegūt zināšanas par latviešu valodas gramatiku, vārdu krājumu, fonoloģiju un sintaksi;
2) attīstīt lasīšanas, rakstīšanas, klausīšanās un runāšanas pamatprasmes.

Programma ir izstrādāta atbilstoši Eiropas Padomes pieņemtā satura specifikācijas A1 līmeņa prasībām.

Programma ir paredzēta klausītājiem bez priekšzināšanām latviešu valodā.

Apjoms un īstenošanas forma 120 stundas
Maksa Maksa tiek precizēta

Personas identitāte. Latviešu valodas alfabēts; uzsvars un izruna; personvārdi. Nodarbošanās un profesiju nosaukumi. Valstis un galvaspilsētas. Valodas un tautības.
Pilsētā un laukos. Mana pilsēta. Dzīvoklis Rīgā. Kājām, ar trolejbusu, ar lidmašīnu.  Mana ģimene. Ģimenes māja laukos.
Ikdienas dzīve. Ikdienas dzīves ritms. Iepirkšanās: pārtika, apģērbs, apavi.
Sociālā vide. Darbs un brīvais laiks. Ceļošana. Sports un veselība.

Leksikas un gramatikas 3 testi.
Rakstiskais un mutiskais eksāmens

Margarita Spirida, Humanitāro zinātņu fakultātes Lietišķās valodniecības centra lektore

Humanitāro zinātņu fakultātes Lietišķās valodniecības centrs
Margarita Spirida, tālr.  67034918 , e-pasts: margarita.spirida@lu.lv