Programmas mērķis ir pilnveidot pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu direktoru vietnieku audzināšanas jomā un klašu audzinātāju sociāli emocionālās mācīšanās profesionālo kompetenci, sniedzot atbalstu audzināšanas darbā, tādejādi sekmējot sociāli emocionālo labklājību, uzvedības problēmu un vardarbības risku prevenciju izglītības iestādē un veicinot arī skolēnu akadēmiskos sasniegumus.

Uzdevumi:

1. Padziļināt zināšanas par kompleksu pieeju vispārējās garīgās veselības veicināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs un vispārizglītojošās skolās.
  2. Padziļināt izpratni par sociāli emocionālo mācīšanos un tās lomu pedagogu garīgās veselības veicināšanā.
  3. Padziļināt izpratni par dzīvesspēku un tā lomu pedagogu garīgās veselības veicināšanā.
  4.  Apgūt prasmi izmantot pedagogiem paredzēto rokasgrāmatu viņu garīgās veselības veicināšanai.
  5. Padziļināt izpratni par sociāli emocionālo mācīšanos un tās lomu bērnu/skolēnu garīgās veselības veicināšanā.
  6. Padziļināt izpratni par dzīvesspēku un tā lomu bērnu/skolēnu garīgās veselības veicināšanā.
  7. Padziļināt izpratni par iespējām mazināt sociālo, emocionālo un uzvedības problēmu attīstības riskus izglītības iestādēs.
  8. Apgūt prasmi izmantot skolotāja rokasgrāmatu ar papildmateriāliem, lai sekmīgi vadītu nodarbības garīgās veselības veicināšanai
Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas Pirmsskolas, vispārizglītojošo izglītības iestāžu komandas, kuru sastāvā ir direktora vietnieks audzināšanas jomā un 4 klašu/ grupu audzinātāji.
Apjoms un īstenošanas forma

Programmas apguve no 2024. gada 23. marta līdz 31. oktobrim.
Pirmā nodarbība 23.03.2024. plkst.10.00 klātienē LU IZPF, Imantas 7.līnija 1, Rīgā.

3  supervīzijas katram dalībniekam attālināti tiešsaistē  MS Teams vai Zoom platformā, laiks tiks precizēts.

Maksa Bezmaksas
Informācija par pieteikšanos Šobrīd grupas ir nokomplektētas

1. Tiešsaistes seminārs pedagogiem. Pirms nodarbības visiem kursu dalībniekiem ir pieejamas visas rokasgrāmatas. Seminārā būs programmas teorētiskais pamatojums, izpratne par skolotāja lomu, iepazīšanās ar materiāliem, pilns ieskats materiālu lietošanā - pedagogu sagatavošanās nodarbību vadīšanai. Paralēli būs arī papildu informācija par pedagoga garīgās veselības veicināšanu, sadarbību ar vecākiem un grupas dinamikas aspektiem strādājot ar klasi attālināti vai klātienē.
  2. Pēc semināra skolotāji uzsāk nodarbību vadīšanu savās klasēs
  3. Paralēli nodarbību vadīšanai visiem pedagogiem ir jāpiedalās 3 supervīzijās, kuras paredzētas skolotāju atbalstam - pārrunāsim veiksmes un grūtības, atbildēšu uz jautājumiem, sniegšu ieteikumus, risināsim neskaidrības:
  4. Noslēgumā skolotājiem jāiesniedz elektroniski aizpildīta tabula ar datumiem, kad nodarbības vadītas un atbilstošās nodarbības numuru, kā arī turpat pierakstītu īsu pašrefleksiju par pieredzi darbā ar programmu.
Izglītību apliecinošs dokuments LU apliecība par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi
Programmas vadītājs un mācībspēki Dr. psych. Baiba Martinsone
Īstenotāja kontaktinformācija Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes Pieaugušo pedagoģiskās izglītības centrs
Inga Liepiņa, tālr. Nr. 29174118 e-pasts: inga.liepina@lu.lv